Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заповнюємо акцизну накладну на пальне: шпаргалка для різних ситуацій

30.07.2019 1998 0 2

Акцизні накладні на пальне: правила і приклади заповнення

Хоча порядок складання акцизної накладної (далі – АН) уже розглядався в UTEKA, ця стаття буде корисною для всіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), які реалізують пальне, оскільки в ній ітиметься про заповнення АН у різних ситуаціях, для різних видів господарських операцій.

Покрокову інструкцію формування АН, виходячи із проекту, ми вже надавали: «Формування акцизних накладних на пальне-2019: покрокова інструкція». Остаточний варіант форми не надто відрізняється від проекту, хоча є деякі неузгодженості. Наприклад, форма АН, що міститься в електронному кабінеті в посиланні «Коди операцій для складання в одному примірнику», пропонує не той вид операцій, який зазначено в наказі Мінфіну від 19.06.19 р. № 262 (далі – Наказ № 262).

Крім того, є відмінності від проекту в нижній частині форми АН, у розрізі реалізації пального відповідно до пп. 229.8.10 Податкового кодексу (далі – ПК). Але на цьому питанні ми не зупинятимемося (частково воно було розглянуто тут: «Увезення пального»), тому у наших прикладах цієї частини АН не буде.

Для зручності пропонуємо вам малюнок-шпаргалку, який слугуватиме вам підказкою для зазначення коду у відповідних клітинках верхньої частини АН.

Зверніть увагу: якщо вам потрібно скласти два примірники АН, але ваша конкретна господарська операція не підпадає під випадки, перелічені на малюнку вище, то в клітинці «Коди операцій для складання в одному примірнику» потрібно поставити «0».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали