За боржника за договором платить третя особа: як це оформити?
Чим цінна ця консультація: у статті розглянуто, як правильно оформити договірні відносини у випадку, якщо оплату за договором здійснює третя особа.
Від чого допоможе захиститися: від штрафних санкцій, передбачених договором за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань.
Ви знаєте, що на практиці нерідко виникає необхідність залучити для виконання договору третю особу. Наприклад, у боржника за договором на цей момент немає грошей, а за нього готово заплатити інше підприємство (наприклад, «споріднене», де той самий засновник, або ж давній партнер, потенційний контрагент або просто «друг»).
Перше, що спадає на думку в такій ситуації: оформити договір переведення боргу. Багато хто саме так і чинить. Але при переведенні боргу принциповим є те, що заміна боржника в зобов'язанні можлива тільки з відома кредитора (ст. 520 Цивільного кодексу, далі – ЦК).
Якщо згоду кредитора отримати проблематично, тоді можна вчинити інакше. Стаття 528 ЦК передбачає, що виконання обов'язку боржника може бути покладене боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог ЦК або інших законодавчих актів не випливає обов'язок боржника виконати зобов'язання особисто.
У чому відмінність процедури, передбаченої ст. 528 ЦК, від переведення боргу?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року