• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

За боржника за договором платить третя особа: як це оформити?

20.08.2018 2725 0 1

Чим цінна ця консультація: у статті розглянуто, як правильно оформити договірні відносини у випадку, якщо оплату за договором здійснює третя особа.

Від чого допоможе захиститися: від штрафних санкцій, передбачених договором за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань.

Ви знаєте, що на практиці нерідко виникає необхідність залучити для виконання договору третю особу. Наприклад, у боржника за договором на цей момент немає грошей, а за нього готово заплатити інше підприємство (наприклад, «споріднене», де той самий засновник, або ж давній партнер, потенційний контрагент або просто «друг»).

Перше, що спадає на думку в такій ситуації: оформити договір переведення боргу. Багато хто саме так і чинить. Але при переведенні боргу принциповим є те, що заміна боржника в зобов'язанні можлива тільки з відома кредитора (ст. 520 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Якщо згоду кредитора отримати проблематично, тоді можна вчинити інакше. Стаття 528 ЦК передбачає, що виконання обов'язку боржника може бути покладене боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог ЦК або інших законодавчих актів не випливає обов'язок боржника виконати зобов'язання особисто.

У чому відмінність процедури, передбаченої ст. 528 ЦК, від переведення боргу?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали