Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Стягнення боргу з контрагента за претензією: як відобразити в облік

05.12.2019 3406 0 0

Читайте за темою:

Порядок стягнення та облік списання боргів

У консультації юриста в матеріалі «Претензійний порядок стягнення боргу з контрагента» йшлося про те, як скласти претензію в разі, коли ваш контрагент не виконує (неналежним чином виконує) умови договору. У цій статті ми розглянемо особливості обліку у пред’явника претензії та боржника.

Бухгалтерський облік. Розрахунки за претензіями відображаються на однойменному субрахунку 374. За дебетом цього субрахунка обліковують виникнення дебіторської заборгованості при пред’явленні претензій постачальникам, підрядникам і транспортним організаціям у зв’язку з недостачами ТМЦ. Тут же відображають інформацію про визнану контрагентами заборгованість за штрафами, пенею, неустойками за порушення умов господарських договорів. За кредитом цього субрахунка відображають списання дебіторської заборгованості за пред’явленими претензіями.

При погашенні заборгованості за претензією субрахунок 374 кредитують у кореспонденції з дебетом рахунків обліку грошових коштів (30, 31) або активів (15, 20, 22, 28 тощо).

Сума нарахованої неустойки, визнаної боржником, а також суми інфляційних і 3 % річних отримувач відображає у складі інших операційних доходів за кредитом субрахунка 715 «Отримані штрафи, пені, неустойки».

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали