Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Внески нерезидентів до статутного капіталу в грошовій і майновій формах

21.02.2020 2981 0 2

Експорт, імпорт, ЗЕД-заборгованості

Сьогодні все більше іноземних інвесторів бачать в Україні перспективи для створення та розвитку свого бізнесу. Тому в останні роки зростає кількість підприємств з іноземними інвестиціями, які створюються нерезидентами або разом з українськими партнерами, або виключно з іноземним капіталом. Звичайно, кожному такому підприємству потрібен бухгалтер, основним завданням якого буде облік внесків нерезидентів до статутного капіталу (далі – СК). Порядок обліку таких внесків залежить від їхнього виду.

Для грошового інвалютного внеску потрібно дотримуватися правил обліку операцій в інвалюті (у т. ч. визначення курсових різниць за несплаченими внесками до СК). А для майнового внеску важливо знати, які пільги надаються іноземним інвесторам при ввезенні майна та як сформувати первісну вартість такого майна. На всі ці запитання ми відповімо в даній консультації.

Внесок нерезидента д СК є одним із видів іноземних інвестицій (ч. 2 ст. 116, ч. 1 ст. 392 ГК; п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону від 19.03.96 р. № 93/96-ВР, далі - Закон № 93). Об’єктом інвестування є частка власності в українському підприємстві у вигляді акцій або корпоративних прав, не оформлених цінними паперами (наприклад, частка в ТОВ чи ПП), яку іноземний інвестор отримує в обмін на свій внесок до СК.

Питання іноземного інвестування регулюються як загальними законодавчими нормами, так і спеціальним Законом № 93.

Майте на увазі! Юрособи, що мають засновників (учасників)-нерезидентів, можуть реєструватися в будь-якій організаційно-правовій формі, передбаченій законодавством України (наприклад, АТ, ТОВ, ПП) (ч. 1 ст. 396 ГК, ст. 16 Закону № 93). При цьому участь нерезидентів може бути як частковою (поряд із засновниками-резидентами), так і повною (ст. 3 Закону № 93).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали