Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Поворотна фіндопомога фізичним особам

Різні види фінансової допомоги в бухгалтерському та податковому обліку

Фінансування на поворотній основі фізосіб підприємством – дуже поширена операція. У цьому випадку підприємство є позикодавцем, а фізособа – позичальником. Зі статті ви дізнаєтеся, як вести облік такої операції та що робити, якщо борг прощають або списують після закінчення строку позовної давності.

Підприємство-позикодавець відображає в обліку суми поворотної фінансової допомоги (далі – ПФД) залежно від строку, на який вона надана:

  • на субрахунку 183 «Інша дебіторська заборгованість» – якщо строк позики більше 12 місяців. Частина дебіторської заборгованості зі строком погашення протягом 12 місяців із дати балансу відображається на субрахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами»;
  • субрахунку 377 – якщо строк позики менше 12 місяців (така ПФД уважається поточною дебіторською заборгованістю).

Для підприємства – платника податку на прибуток і ПДВ порядок надання фізособі та повернення нею ПФД у строк, установлений договором, такий самий, як і при наданні фіндопомоги юрособам (докладніше див. «Поворотна фіндопомога: облік у сторін»).

Платники єдиного податку (далі – ЄП) третьої групи – юрособи не відображають суму виданої та повернутої фіндопомоги в податковому обліку (пп. 3 п. 292.11 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали