Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Статутний капітал – у гривнях, виплати учасникам – в інвалюті

20.06.2019 1188 0 0

Виплати з прив’язкою до інвалюти: облікові наслідки та податкові ризики

Акценти статті:

  • як в обліку відображаються інвалютні внески до статутного капіталу госптовариства, визначеного у гривнях;
  • як дивіденди, сформовані у гривнях, переводяться в інвалютні виплати;
  • що відбувається при виході з госптовариства учасників, які претендують на виплати в інвалюті

Як внесок до статутного капіталу (далі – СК) підприємств з іноземними інвестиціями інвестори-нерезиденти можуть внести іноземну валюту. Але її потрібно перерахувати в гривні за офіційним курсом, установленим НБУ. На це вказано в ч. 1 ст. 393 Господарського кодексу, ст. 5 Закону від 19.03.96 р. № 93/96-ВР «Про режим іноземного інвестування» (далі – Закон № 93/96).

Тільки ось у законодавстві прямо не говориться, на яку дату слід проводити такий перерахунок. На практиці це роблять на дату підписання установчих документів. Такий порядок відповідає, зокрема, нормі ч. 1 ст. 12 Закону від 06.02.18 р. № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю» (далі – Закон № 2275), згідно з якою розмір СК товариства складається з номінальної вартості часток його учасників, виражених у національній валюті України.

Порядок відображення в бухобліку інвалютних внесків до СК особливих труднощів не викликає. Бухгалтери застосовують правила П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» (якщо облік ведеться за національними стандартами бухобліку) або МСБО 21 «Вплив змін валютних курсів» (якщо застосовуються міжнародні стандарти).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали