Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Сплата до бюджету частини чистого прибутку державними і комунальними підприємствами

Акценти статті:

  • розмір відрахувань частини чистого прибутку (доходу) до бюджету для державних підприємств;
  • оподаткування і звітність;
  • сплата частини чистого прибутку (доходу) комунальними підприємст­вами.

Згідно зі ст. 111 Закону від 21.09.06 р. № 185-V (далі – Закон № 185) державні унітарні підприємства та їх об'єднання (крім деяких, прямо зазначених у цій статті Закону) зобов'язані спрямовувати до державного бюджету не мен­ше 30 % свого чистого прибутку (доходу) (далі – ЧЧПД) у порядку, визначеному постановою КМУ.

На сьогодні діє Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями, затверджений постановою КМУ від 23.02.11 р. № 138 (далі – Порядок № 138).

Згідно з п. 2 Порядку № 138 ЧЧПД розраховується за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності наростаючим підсумком. Сплачується ЧЧПД за відповідний період у строк, установлений для сплати податку на прибуток. Фактичний розмір відрахувань ЧЧПД установлено на рівні 75 %.

Для державного концерну «Укроборонпром», його учасників, державних унітарних підприємств, які задіяні в розробці, виробництві та ремонті озброєння, військової та спеціальної техніки та її складових і є виконавцями державного оборонного замовлення, розмір відрахувань з 15.12.16 р. становить 30 %.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали