Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Торгівля ліками та виробами медпризначення

03.03.2020 790 0 1

РРО: нові правила застосування

Якщо суб’єкт господарювання (далі – СГ) реалізує лікарські засоби й вироби медичного призначення, то при проведенні розрахунків із покупцями йому доведеться застосовувати РРО або розрахункові квитанції. З консультації ви дізнаєтесь, що відноситься до зазначених товарів та як проводити розрахунки СГ, який ними торгує.

Закон від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265) не містить визначення лікарських засобів. Тому звернемося до спеціального Закону від 04.04.96 р. № 123/96-ВР (далі - Закон № 123). Зауважимо, що проти такого підходу не заперечують і податківці (ЗІР, категорія 109.01).

Лікарський засіб – це будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох активних фармацевтичних інгредієнтів (далі – АФІ) і допоміжних речовин), які мають властивості та призначені для лікування або профілактики захворювань у людей, або будь-яка речовина чи комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), які можуть бути призначені для попередження вагітності, відновлення, корекції або зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу (ст. 2 Закону № 123).

До таких засобів згідно зі ст. 2 Закону № 123 відносяться: АФІ, продукція «in bulk»; готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти); гомеопатичні засоби; засоби, які використовуються для виявлення збудників хвороб, а також для боротьби зі збудниками хвороб або паразитами; лікарські косметичні засоби та лікарські добавки до харчових продуктів.

Лікарські засоби, які дозволені для виробництва та застосування в медичній практиці в Україні, повинні бути включені до Державного реєстру лікарських засобів України (далі – Держреєстр) (ст. 9 Закону № 123). Виняток: не підлягають держреєстрації лікарські засоби, які виготовляються в аптеках за рецептами лікарів і на замовлення лікувально-профілактичних установ із дозволених до застосування діючих і допоміжних речовин. Перелік внутрішньоаптечної заготовки, яку виробляє (виготовляє) аптека, погоджує територіальний орган Держлікслужби (п. 1.8 Правил, затверджених наказом МОЗ від 17.10.12 р. № 812).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали