Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Техобслуговування та ремонт автомобіля

Юлія Гужел

15.08.2016 394 0 1

Експлуатуючи автомобіль, його власник неминуче зіткнеться з необхідністю проведення його технічного обслуговування (далі – ТО) і, можливо, ремонту. Для правильного обліку потрібно розрізняти ці поняття. Як провести грань між ними, розглянемо в консультації.

Для правильної класифікації виконаних робіт і, як наслідок, понесених витрат, у першу чергу потрібно звернутися до Положення № 102, у якому докладно розписано різні види робіт.

Отже, ТО – це операції з підтримання працездатності та справності автомобіля під час його експлуатації, зберігання і транспортування. ТО виконується з певною періодичністю, яка залежить від пробігу автомобіля або тривалості роботи. Крім того, існують сезонні ТО (наприклад, підготовка до осінньо-зимового періоду). Зверніть увагу: якщо техдокументацією автомобіля передбачена інша періодичність, ніж зазначена в Положенні № 102, то підприємству слід керуватися саме техдокументацією (п. 3.9 Положення № 102).

У свою чергу, ремонти являють собою роботи з відновлення справності автомобіля та заміни його частин. Ремонти бувають поточні та капітальні. Вони проводяться за результатами технічної діагностики у випадку виявлення несправностей.

Як бачимо, головна відмінна риса ТО від ремонтів полягає в тому, що ТО спрямоване на підтримання працездатності авто, а ремонти – на відновлення його працездатності.

Крім визначення цілей проведення ТО й ремонтів, Положенням № 102 також передбачені різні види робіт за цими операціями.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали