Списання за рахунок РСБ, розрахованого за методом абсолютної суми заборгованості
12.05.2016 443 0 1
Як діяв бухгалтер: обліковою політикою підприємства передбачено, що резерв сумнівних боргів (далі – РСБ) розраховується на кожну дату річного балансу за методом абсолютної суми заборгованості. Протягом року бухгалтер списував безнадійні заборгованості контрагентів, за якими РСБ не створювався, за рахунок суми створеного РСБ.
Що із цього вийшло: на річну дату балансу сума РСБ не відповідала розрахунковій, визначеній для кожного контрагента.
Що треба було зробити:
- безнадійну заборгованість, під яку РСБ не створювався, списувати до складу інших операційних витрат (минаючи рахунок РСБ),
- або передбачити в обліковій політиці інший метод розрахунку РСБ – з використанням коефіцієнта сумнівності.
На дату балансу треба відображати інформацію про величину дебіторської заборгованості, розрахованої за чистою вартістю реалізації. Цього вимагають п. 7 П(С)БО 10 «Дебіторська заборгованість» та п. 63 МСБО 39 «Фінансові інструменти: визнання та оцінка».
Пункт 8 П(С)БО 10 дозволяє підприємству самостійно вибрати метод розрахунку РСБ. У правилах МСБО взагалі немає опису методів. Тому допустимо застосувати будь-який метод із двох зазначених у П(С)БО:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року