Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ремонт орендованого майна суборендарем

21.02.2020 807 0 1

Наше підприємство має намір узяти в суборенду нежитлове приміщення. У проєкті договору суборенди зазначено, що суборендар зобов'язаний здійснювати поточний ремонт приміщення, підтримувати об'єкт у належному стані (у т. ч. відповідати за його пожежну і санітарну безпеку). Чи можуть такі обов'язки покладатися на суборендаря? Чи відповідальність за стан приміщення лежить на орендарі?

Щоб відповісти на це запитання, необхідно спершу визначитися із правовою характеристикою договору суборенди.

Суборенда – це передача орендарем об'єкта, який він орендував, у користування іншій особі, теж за договором оренди. Тобто головна відмінна риса такого договору – об'єкт (приміщення, автомобіль, інше майно) передається в оренду орендарем (він виступає в ролі суборендодавця), а не орендодавцем. При цьому передача орендарем майна в користування іншій особі (у суборенду) можлива тільки з відома орендодавця (ст. 774 Цивільного кодексу, далі – ЦК). Така згода може бути зафіксована в самому договорі оренди, у додатковій угоді або у формі листа.

До уваги! Власник майна і суборендар не пов'язані між собою договірними відносинами. Отже, власник не може пред'являти будь-які претензії суборендодавцю і навпаки. Наприклад, якщо суборендар зіпсує майно, передане йому за договором суборенди, то відповідальним за його дії перед власником об'єкта буде суборендодавець.

Договір суборенди є похідним від договору оренди, тому не може укладатися на довший строк, ніж строк дії договору оренди (ч. 2 ст. 774 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали