• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Виробництво продукції з давальницької сировини: облік, оподаткування та документи

05.08.2019 1279 0 0

Облік витрат на виробництво продукції

У господарській діяльності підприємств різних галузей промисловості може використовуватися так звана давальницька схема виробництва продукції. Розглянемо особливості обліку, оподаткування та документального оформлення операцій в учасників такого виробництва – замовника та виконавця.

Давальницька схема виробництва – це не що інше, як договір підряду з виготовлення продукції із сировини (матеріалів) замовника (так званої давальницької сировини). Можливість укладання такого договору передбачена ст. 840 ЦК.

Давальницькою сировиною вважається сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії і т. п., надані замовником (власником) виробнику (виконавцю) і прийняті останнім для переробки (обробки, збагачення) без отримання права власності на них і без оплати їх вартості (п. 433 Методрекомендацій № 373). Схоже визначення давальницької сировини наведено в пп. 14.1.41 ПК.

Таким чином, головна ознака давальницької сировини полягає в тому, що право власності на неї не передається виконавцю і така сировина продовжує числитися на балансі замовника.

На практиці операції з давальницькою сировиною зазвичай полягають у такому:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали