Виробництво продукції з давальницької сировини: облік, оподаткування та документи
Облік витрат на виробництво продукції
У господарській діяльності підприємств різних галузей промисловості може використовуватися так звана давальницька схема виробництва продукції. Розглянемо особливості обліку, оподаткування та документального оформлення операцій в учасників такого виробництва – замовника та виконавця.
Давальницька схема виробництва – це не що інше, як договір підряду з виготовлення продукції із сировини (матеріалів) замовника (так званої давальницької сировини). Можливість укладання такого договору передбачена ст. 840 ЦК.
Давальницькою сировиною вважається сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії і т. п., надані замовником (власником) виробнику (виконавцю) і прийняті останнім для переробки (обробки, збагачення) без отримання права власності на них і без оплати їх вартості (п. 433 Методрекомендацій № 373). Схоже визначення давальницької сировини наведено в пп. 14.1.41 ПК.
Таким чином, головна ознака давальницької сировини полягає в тому, що право власності на неї не передається виконавцю і така сировина продовжує числитися на балансі замовника.
На практиці операції з давальницькою сировиною зазвичай полягають у такому:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року