Подарункові сертифікати в обліку у продавця
21.12.2017 1580 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся: про бухгалтерський облік та оподаткування операцій з власним по-дарунковим сертифікатом.
Що можна зробити на практиці:
- перед видачею сертифікатів оформіть наказ або положення, у якому будуть наведені прави-ла користування сертифікатами;
- залежно від варіанта погашення сертифіката (його «отоварювання») відобразьте продаж товару в обліку і правильно обкладіть податками, керуючись нашою консультацією.
Зараз багато роздрібних магазинів, що мають торговельну мережу, продають подарункові сертифікати. Такі сертифікати є зазвичай пластиковою карткою із зазначеним на ній номіналом суми покупки. На цю суму можна обміняти сертифікат на товар. Кожний сертифікат унікальний, має власний дизайн, розроблений підприємством-продавцем, а також розпізнавальні знаки (наприклад, захисні), які підтверджують його достовірність.
Проте сертифікати не потрібно прирівнювати до цінних паперів. Під цінними паперами законодавство розуміє документи встановленої форми з відповідними реквізитами, які підтверджують грошові або майнові права їх власника. Подарункові сертифікати будь-якої встановленої форми і певних реквізитів не мають.
Як зазначає ДФС у листі від 31.07.08 р. № 354/4/17-0214, такі сертифікати використовуються як передоплата. І за своєю суттю вони такими і є. Адже сертифікат потім обмінюється на товар, який коштує стільки ж, скільки сертифікат. А визначення «подарунковий» використовується лише тому, що покупець сертифіката, як правило, дарує його іншій особі.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року