Із цієї статті ви дізнаєтеся: про бухгалтерський облік та оподаткування операцій з власним по-дарунковим сертифікатом.
Що можна зробити на практиці:
Зараз багато роздрібних магазинів, що мають торговельну мережу, продають подарункові сертифікати. Такі сертифікати є зазвичай пластиковою карткою із зазначеним на ній номіналом суми покупки. На цю суму можна обміняти сертифікат на товар. Кожний сертифікат унікальний, має власний дизайн, розроблений підприємством-продавцем, а також розпізнавальні знаки (наприклад, захисні), які підтверджують його достовірність.
Проте сертифікати не потрібно прирівнювати до цінних паперів. Під цінними паперами законодавство розуміє документи встановленої форми з відповідними реквізитами, які підтверджують грошові або майнові права їх власника. Подарункові сертифікати будь-якої встановленої форми і певних реквізитів не мають.
Як зазначає ДФС у листі від 31.07.08 р. № 354/4/17-0214, такі сертифікати використовуються як передоплата. І за своєю суттю вони такими і є. Адже сертифікат потім обмінюється на товар, який коштує стільки ж, скільки сертифікат. А визначення «подарунковий» використовується лише тому, що покупець сертифіката, як правило, дарує його іншій особі.