• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Переведення боргу: правові аспекти оформлення

05.12.2019 403 0 1

Читайте за темою:

Порядок стягнення та облік списання боргів

Під час роботи з боргами всі засоби є хорошими. Кожний шукає найбільш оптимальний варіант для своєї ситуації. Один з інструментів при роботі з боргами – договір про переведення боргу. Як правильно його оформити та які нюанси законодавства при цьому врахувати, розглянемо в консультації.

Переведення боргу – це заміна боржника в зобов’язанні: первісний боржник вибуває з існуючого зобов’язання та передає свій борг іншій особі, тобто новому боржникові.

Переведення боргу можливе як відносно грошових зобов’язань, так і щодо інших боргових зобов’язань (наприклад, при передаванні товару, наданні послуги і т. д.). При цьому, на відміну від відступлення права вимоги, заміна боржника в зобов’язанні допускається тільки за згодою кредитора (ст. 520 ЦК), яка повинна бути виражена в письмовій формі.

До нового боржника борг переходить у повному обсязі. Якщо основним договором або законом передбачено забезпечувальні заходи (наприклад, сплата неустойки), то за загальним правилом вони зберігають свою силу і після переведення боргу.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали