Оприбуткування готівки: загальні правила
Неоприбуткування, несвоєчасне та/або неповне оприбуткування готівки загрожує суб'єктам господарювання (далі – СГ) значним штрафом. Щоб уберегти вас від фінансових втрат, розповімо про порядок оприбуткування готівки підприємствами (про оприбуткування готівки підприємцями див. «Оприбуткування готівки підприємцями»).
Оприбуткування готівки – це облік СГ готівки в касі в повній сумі їх фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/книзі обліку доходів/фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції (далі – РК) (пп. 18 п. 3 Положення № 148).
Для довідки. До 01.06.18 р. у даному визначенні згадувалися тільки касова книга та книга обліку доходів і витрат. Це викликало запитання про оприбуткування готівки у відокремлених підрозділах, які працюють без касових книг.
Як і раніше, готівку, що надходить у касу, потрібно прибуткувати в день її отримання в повній сумі (п. 11, 58 Положення № 148). Невиконання даної вимоги чревате штрафом за неоприбуткування, неповне та/або несвоєчасне оприбуткування готівки в п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми (ст. 1 Указу № 436).
Нинішня редакція Положення № 148 (на відміну від попередньої, яка діяла до 01.06.18 р.) установлює окремі правила оприбуткування для різних суб'єктів готівкових розрахунків. Зупинимося на них докладніше.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року