• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оформлення прав на землю для будівництва

Плануючи побудувати будівлю або споруду, замовник будівництва повинен оформити право на землю під майбутнє будівництво та інші документи. Тобто будівництво можна вести на земельній ділянці, яка використовується на законних підставах. У консультації розглянемо варіанти отримання замовником прав на земельну ділянку для будівництва.

Щоб почати будівництво будівлі або споруди, суб'єкту господарювання (далі – СГ) необхідно:

  • оформити права на земельну ділянку, на якій планується почати забудову;
  • мати проектну документацію на споруджуваний об'єкт, технічні умови інженерного забезпечення об'єкта будівництва, а в окремих випадках і експертний висновок. Якщо будівництво буде проводитися на земельній ділянці державної або комунальної власності, то доведеться отримати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта (ст. 26, 29, 30 Закону № 3038).

Для законного використання земельної ділянки для будівництва фізична та/або юридична особа повинна мати права на цю ділянку. ЗК передбачає такі права на землю для фізичних і юридичних осіб:

  • право власності (ст. 78);
  • право постійного користування (ч. 1 ст. 92). Комерційні підприємства та підприємці не можуть претендувати на отримання земельної ділянки на праві постійного користування. Це право надане, наприклад, підприємствам та установам державної або комунальної власності; вишам, незалежно від форми власності; співвласникам багатоквартирних будинків;
  • право оренди земельної ділянки (ст. 93);
  • право користування земельною ділянкою для забудови – суперфіцій (ст. 1021).

Зверніть увагу: площа та межі земельної ділянки, переданої у власність, постійне користування, оренду або суперфіцій, повинні бути визначені, а сама ділянка – зареєстрована в Державному земельному кадастрі із присвоєнням кадастрового номера (ст. 791 ЗК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали