Оформлення касових операцій
Документальному оформленню касових операцій при податкових перевірках приділяється особлива увага. І це зрозуміло, адже, наприклад, несвоєчасне оформлення прибуткового касового ордера призведе до штрафу за неоприбуткування готівки. Щоб знизити ризик штрафів, розповімо в консультації про загальні правила та алгоритм оформлення касових операцій.
Правило 1. Як передбачено п. 23 Положення № 148, касові операції оформляються:
- прибутковим і видатковим касовими ордерами (далі – ПКО, ВКО);
- видатковими відомостями;
- розрахунковими документами (визначення див. у ст. 2 Закону № 265), до яких, зокрема, відносяться чек РРО, товарний чек;
- документами за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів (квитанція термінала, сліп та ін.);
- іншими касовими документами, які підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) грошової готівки.
У консультації ми розповімо, як оформляти касові операції касовими ордерами та видатковими відомостями.
Правило 2. Приймання та видача готівки за касовими ордерами здійснюється тільки в день їх складання (п. 32 Положення № 148). Якщо протягом дня за оформленими ордерами готівку не видано або не прийнято, то ордер анулюється. При цьому в журналі реєстрації касових ордерів (типової форми № КО-3 або № КО-3а, наведеної в додатку 4 до Положення № 148) необхідно зробити позначку «Анульовано» у графі 6 «Примітки».
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року