Чи потрібно нотаріально посвідчувати договір позички (безплатного користування) автомобіля з фізособою?
29.12.2016 1483 0 3
Підприємство бере у фізичної особи – директора цього підприємства – автомобіль у так звану безплатну оренду. Виникло запитання: чи потрібно нотаріально посвідчувати договір або достатньо простої письмової форми?
Перш за все уточнимо, що йдеться про договір позички, який ще називають договором безплатного користування майном. Порядок його укладення регламентовано гл. 60 Цивільного кодексу (далі – ЦК).
Запитання, поставлене читачем, – не таке просте і не таке однозначне, як здається на перший погляд. А виною тому – норма ЦК, яка сформульована недостатньо конкретно.
Так, у ст. 828 ЦК сказано, що договір позички між юрособами, а також між юрособою і фізособою укладається в письмовій формі, а договір позички транспортного засобу (далі – ТЗ) (крім наземних самохідних ТЗ), у якому хоча б однією зі сторін є фізособа, укладається в письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
Виходить, що якщо предметом договору позички з фізособою виступає наземний самохідний ТЗ, то договір не потрібно посвідчувати в нотаріуса (достатньо письмової форми).
Залишилося тільки з'ясувати, є автомобіль наземним самохідним ТЗ чи ні. Шукаємо визначення цього терміна в ЦК. Його там немає, і в інших чинних законодавчих актах – теж немає.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року