• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи потрібна ТТН на перевезення вантажу легковим автомобілем?

27.08.2018 563 0 1

ТТН як підтвердження реальності перевезення (правила та зразки заповнення)


Підприємство здійснює перевезення дрібних товарів замовників легковим автомобілем.  Чи поширюються вимоги Правил № 363 на такі перевезення? Чи треба оформляти ТТН?


Дія Правил № 363 поширюється на весь автомобільний транспорт, як випливає з назви цього документа.

Для довідки. Автомобільний транс-портний засіб – це колісний транспортний засіб (автобус, вантажний і легковий автомобіль, причіп, напівпричіп), який використовується для перевезення пасажирів, вантажів або виконання спеціальних робочих функцій (ст. 1 гл. 1 розд. І Закону № 2344).

А ТТН треба оформляти при будь-яких видах договірних вантажних перевезень – незалежно від того, яких габаритів і розмірів вантаж і яким типом автомобільного транспорту він перевозиться відповідно до Правил № 363.

Пояснимо чому. Відповідно до розд. 1 Правил № 363 вантажем є всі предмети з моменту приймання їх до перевезення до здачі їх отримувачеві. Тобто будь-який товар, зданий перевізникові для його доставки, уважається вантажем, незалежно від його габаритів, ваги та інших фізичних величин. Отже, навіть дрібні товари, які перевозяться, усе одно є вантажем. Таким чином, у цьому випадку підприємство здійснює вантажоперевезення автотранспортом.

І в листах профільних міністерств прямо зазначається, що ТТН оформляється незалежно від типу транспорту, що здійснює перевезення (див. Лист Мінтрансу від 26.12.07 р. № 5327-02/06/14-07, лист Держкомстату від 25.06.07 р. № 05/2-8/46).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали

Дякуємо за реєстрацію на сайті Uteka.ua. Для підтвердження вашого e-mail адресу вам на пошту було відправлено листа. Будь ласка, перейдіть за посиланням зазначеному в листі.
Чи потрібна ТТН на перевезення вантажу легковим автомобілем?