Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкові наслідки простроченої кредиторки для юрособи-єдинника

Із цієї статті ви дізнаєтеся: чи залежить від виду простроченої кредиторської заборгованості оподаткування операції з її списання і що думає з цього приводу податковий орган.

Що можна зробити на практиці: отримати індивідуальну податкову консультацію, що дозволить не оподатковувати списання кредиторки взагалі; передбачити продовження терміну давності в договорі або в іншому документі, щоб відстрочити момент оподаткування.

Ситуація
Юрособа – платник єдиного податку (далі – ЄП) третьої групи, який є також платником ПДВ, у жовтні 2013 року одержав передоплату за товар. Термін поставки товару згідно з договором – 1 листопада 2013 року. Єдинник не відвантажив учасно товар і не зміг зв’язатися з покупцем. У результаті в листопаді 2016 року заборгованість так і не була погашена, та й покупець до цього часу не дав про себе знати. Оскільки в листопаді закінчується термін позовної давності щодо постачання товару, єдинник вирішив списати цю заборгованість у бухобліку. Які податкові наслідки цієї операції?

Аналіз ситуації

Звернемося до норм Податкового кодексу (далі – ПК). Згідно з абзацом третім п. 292.3 ПК кредиторська заборгованість зі строком позовної давності, що минув, включається до доходу звітного періоду єдинника третьої групи – платника ПДВ. Датою отримання доходу вважається дата списання такої заборгованості (п. 292.6 ПК).

При цьому з тексту цієї норми ПК незрозуміло, про яку саме кредиторську заборгованість ідеться:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали