Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Треба отримати дозвіл на викиди? Зробіть це з першого разу!

Юлія Гужел

25.04.2017 758 0 1

Стаття-навігатор: детально описано порядок отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу; які документи необхідно приготувати; яка відповідальність за відсутність дозволу.

Якщо ваше підприємство має стаціонарні джерела забруднення і збирається їх експлуатувати, то вам необхідно отримати дозвіл на викиди в атмосферу забруднюючих речовин. Давайте розглянемо, як його отримати, яка документація потрібна і що вам загрожує, якщо ви будете провадити «забруднюючу» діяльність без дозволу.

Стаціонарні джерела забруднення – це підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об'єкт, що зберігає свої координати в просторі протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу (пп. 14.1.230 Податкового кодексу, далі – ПК). Також до стаціонарних джерел забруднення належать генератори, міні-електростанції, газозварювальні установки, які працюють на паливі або суміші речовин, що є об'єктом обкладення екоподатком (ЗІР, категорія 120.09).

Таким чином, усі підприємства, у яких є подібні стаціонарні джерела, повинні отримувати дозволи на викиди. Винятків законодавство не містить.

Дозвіл на викиди, оформлений підприємству, дає йому право експлуатувати об'єкти, що забруднюють атмосферу (ст. 11 Закону від 16.10.92 р. № 2707-ХІІ, далі – Закон № 2707; п. 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 13.03.02 р. № 302, далі – Порядок № 302).

Тому Мінприроди має право обмежити або тимчасово припинити діяльність підприємств та об'єктів, які не мають дозволів і порушують вимоги законодавства про охорону навколишнього середовища (пп. «в» ст. 202 Закону від 25.06.91 р. № 1264-XII).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали