• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи можна встановити прискорений строк податкової амортизації для кондиціонера?

Підприємство – платник податку на прибуток, який у 2017 році коригує фінрезультат до оподаткування на різниці, передбачені розд. III Податкового кодексу (далі – ПК). У липні цього року придбало кондиціонер вартістю 12 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 2 000 грн.). Кондиціонер використовуватиметься для встановлення оптимального мікроклімату в приміщеннях підприємства і поліпшення умов праці працівників. Чи можна для цілей податкової амортизації встановити строк корисного використання такого кондиціонера 2 роки?

Згідно з п. 43 підрозд. 4 розд. ХХ ПК платники податку на прибуток можуть установлювати мінімально допустимий строк амортизації 2 роки для придбаних основних засобів (далі – ОЗ) четвертої групи, які вводяться в експлуатацію в період з 1 січня 2017 року до 31 грудня 2018 року. Але для цього об'єкти ОЗ повинні одночасно відповідати таким умовам:

  • до моменту придбання платником вони не були введені в експлуатацію і не використовувалися на території України;
  • вони були придбані для використання у власній госпдіяльності платника;
  • їх амортизація нараховуватиметься прямолінійним методом;
  • вони не продаються;
  • вони не надаються в оренду іншим особам (ця умова не стосується платників, основним видом діяльності яких є надання майна в оренду).

Таким чином, якщо придбаний нашим підприємством кондиціонер відповідає всім вищепереліченим умовам, то ніщо не заважає встановити прискорений строк його податкової амортизації – 2 роки (замість 5 років, як це наказано пп. 138.3.3 ПК для ОЗ четвертої групи, що не є комп'ютерами, телефонами та іншими активами).

Але залишається визначитися з ще одним важливим питанням.

А чи дійсно такий кондиціонер є ОЗ четвертої групи «Машини та обладнання» згідно з класифікацією, наведеною в пп. 138.3.3 ПК? Або його місце в групі 6 «Інструменти, прилади, інвентар, меблі»?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали