Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Ліцензія на зберігання пального та акцизний склад: відповідаємо на ваші запитання

11.10.2019 2482 0 3

Все про пальне: як отримати ліцензію, уникнути штрафів і правильно оформити акцизні накладні

З 1 липня 2019 року відбулися значні зміни в законодавстві, що регламентує обіг пального. Зокрема, з’явилися види діяльності, що підлягають ліцензуванню із цієї дати. У консультації розглянемо правила та особливості отримання ліцензії на зберігання пального.

Необхідність придбання ліцензії на провадження діяльності зі зберігання пального передбачена ст. 15 Закону від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі - Закон № 481).

Що є пальним для цілей ліцензування його зберігання? У даному випадку слід керуватися нормами ст. 1 Закону № 481, де прямо зазначено, що поняття «пальне» використовується в значенні, наведеному в ПК. Звернемося до пп. 14.1.1411 ПК, згідно з яким пальне – це нафтопродукти, зріджений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, які використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені в пп. 215.3.4 ПК. Таким чином, усі речовини, перелічені в цьому підпункті ПК, відносяться до пального для цілей ліцензування.

А визначення поняття «зберігання пального» наведено в ст. 1 Закону № 481: це діяльність зі зберігання пального (власного або отриманого від інших осіб зі зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик).

Усі суб’єкти господарювання (далі – СГ), які отримали ліцензії на здійснення операцій із пальним, зокрема на його зберігання, вносяться до Єдиного державного реєстру суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, і місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним (далі – Реєстр ліцензіатів).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали