• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Контрольовані операції: визначення та критерії визнання

01.06.2018 2978 0 3

Все про ціноутворення

Трансфертне ціноутворення (далі – ТЦУ) – це, по суті, перенесення об'єкта оподаткування між пов'язаними (асоційованими) підприємствами з однієї юрисдикції до іншої заради отримання податкової вигоди. Під податковий контроль підпадають операції, які задовольняють законодавчо встановлені критеріям. У цій статті розповімо, що нового принесли зміни, унесені до ПК Законом № 2245 з 1 січня 2018 року у сферу податкового контролю та які на сьогодні актуальні критерії визнання операцій контрольованими.

Ряд операцій між суб'єктами господарювання (далі – СГ) підпадає під контроль податкових органів на предмет можливого заниження об'єкта обкладення податком на прибуток. Такі операції відносяться до розряду контрольованих. Це можуть бути будь-які господарські операції (угоди, домовленості), у результаті виконання яких завищуються витрати або занижуються доходи, що в остаточному підсумку впливає на розмір податку на прибуток. Причому контролюються виключно операції платників податку на прибуток із нерезидентами (зовнішньоекономічні операції).

Наведемо приклади контрольованих операцій:

  • отримання кредиту від нерезидента. Сама сума кредиту не враховується при визначенні вартісного критерію контрольованої операції. При цьому процентна ставка, а значить і сума процентів, нараховуваних і виплачуваних на користь нерезидента, формує витрати резидента, тобто впливає на об'єкт обкладення податком на прибуток;
  • реалізація товарів на експорт нерезиденту, пов'язаному з резидентом. Занижена ціна реалізації в порівнянні з ринковими цінами формує занижений дохід резидента і таким чином впливає на оподаткування прибутку;
  • унесення нерезидентом основних засобів до статутного капіталу українського підприємства. Амортизація таких основних засобів формує витрати резидента і таким чином впливає на об'єкт обкладення податком на прибуток.

Ясно, що повний перелік правочинів та операцій між СГ законодавчо встановлювати немає сенсу, важливо розуміти головне: результат операції впливає на об'єкт обкладення податком на прибуток.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали