• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Касова книга в електронній формі

18.09.2018 1262 0 0

Касові операції

Переважна більшість підприємств веде касову книгу в електронному вигляді – за допомогою бухгалтерських програм або програми Excel. Таке право передбачене п. 41 Положення № 148. Однак детальної інструкції щодо її ведення (наприклад, як часто роздруковувати касову книгу) Положення № 148 не містить. Тому в консультації розповімо, як вести електронну касову книгу.

Касова книга – це документ установленої форми, який застосовують для ведення первинного обліку готівки в касі (пп. 9 п. 3 Положення № 148). Її типову форму № КО-4 наведено в додатку 5 до Положення № 148.

Підприємство може вести касову книгу в електронній формі, якщо:

  • забезпечить належне зберігання касових документів;
  • програмне забезпечення, за допомогою якого ведеться касова книга, забезпечує візуальне відображення та роздрукування кожної із двох частин аркуша касової книги: «Вкладного аркуша касової книги» і «Звіту касира». Також програма повинна за формою та змістом відтворювати форму і зміст касової книги в паперовому вигляді.

При формуванні касової книги в електронному вигляді застосовуються загальні норми Положення № 148 з урахуванням особливостей, наведених у поясненнях щодо заповнення додатка 5.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали