Касова книга в електронній формі
Переважна більшість підприємств веде касову книгу в електронному вигляді – за допомогою бухгалтерських програм або програми Excel. Таке право передбачене п. 41 Положення № 148. Однак детальної інструкції щодо її ведення (наприклад, як часто роздруковувати касову книгу) Положення № 148 не містить. Тому в консультації розповімо, як вести електронну касову книгу.
Касова книга – це документ установленої форми, який застосовують для ведення первинного обліку готівки в касі (пп. 9 п. 3 Положення № 148). Її типову форму № КО-4 наведено в додатку 5 до Положення № 148.
Підприємство може вести касову книгу в електронній формі, якщо:
- забезпечить належне зберігання касових документів;
- програмне забезпечення, за допомогою якого ведеться касова книга, забезпечує візуальне відображення та роздрукування кожної із двох частин аркуша касової книги: «Вкладного аркуша касової книги» і «Звіту касира». Також програма повинна за формою та змістом відтворювати форму і зміст касової книги в паперовому вигляді.
При формуванні касової книги в електронному вигляді застосовуються загальні норми Положення № 148 з урахуванням особливостей, наведених у поясненнях щодо заповнення додатка 5.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року