• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Яку модель оцінки інвестиційної нерухомості вибрати, щоб отримати податкову вигоду?

10.08.2018 852 0 1

У чому полягає проблема: сьогодні в Україні багато підприємств отримують основний дохід від здачі в оренду нерухомості. І в цьому випадку така нерухомість у бухгалтерському обліку повинна відображатися за особливими правилами, передбаченими П(С)БО 32 «Інвестиційна нерухомість». А від того, яку модель оцінки об'єктів інвестиційної нерухомості на дату балансу вибере підприємство, залежатиме сума податку на прибуток, який доведеться сплатити до бюджету.

Яке пропонується рішення: перш ніж вибрати модель оцінки ІН на дату балансу, проаналізуйте результати застосування таких моделей на числових прикладах.

У п. 4, 5 П(С)БО 32 сказано, що власні або орендовані на умовах фінансової оренди земельні ділянки, будівлі, споруди (що стоять на землі), а також їх частини слід уважати інвестиційною нерухомістю (далі – ІН), якщо підприємство використовує їх виключно для отримання орендних платежів та/або збільшення власного капіталу.

Не можуть бути ІН, наприклад, будівлі, які підприємство самостійно використовує для розміщення в них власного виробництва, своїх складів або як адміністративні приміщення.

Облік наявності та руху об'єктів ІН ведеться на однойменному субрахунку 100.

Об'єкт ІН зараховується на баланс за первісною вартістю, яка в загальному випадку складається із суми всіх витрат на придбання (створення) такого об'єкта (п. 10–14 П(С)БО 32).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали