Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заповнювати заявку на переміщення пального

15.10.2019 757 0 0

Спецпроект «Пальне-2020: ліцензування, адміністрування, контроль, відповідальність»

Починаючи з 1 липня 2019 року усі суб’єкти господарювання (далі – СГ) – неплатники акцизного податку в разі переміщення власного пального транспортним засобом (далі – ТЗ), який не є акцизним складом (далі – АС) пересувним, повинні подавати до податкової заявку на переміщення пального (далі – заявка) за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 05.08.19 р. № 188 (далі - Наказ № 188). Під час заповнення заявки виникає безліч запитань. До того ж прийняття заявки напряму залежить від попереднього подання СГ повідомлення за формою № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку, затвердженого наказом Міфіну від 09.12.11 р. № 1588, далі - Порядок № 1588). Розглянемо, як пов’язані між собою форма № 20-ОПП та заявка, а також як заповнити заявку.

Платники податків повинні повідомляти податкову про всі об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, які належать їм на праві власності або користування (далі – об’єкти оподаткування) (п. 63.3 ПК). Тобто платнику слід повідомляти про наявні у нього на праві власності або користування об’єкти нерухомості (земельні ділянки, будівлі тощо) та інші об’єкти (ТЗ тощо). Повідомлення подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об’єкта. У разі зміни відомостей подається оновлена форма № 20-ОПП.

До чого ж тут переміщення пального? У формі заявки передбачено графу, яку неможливо заповнити без попереднього подання форми № 20-ОПП. А саме в графі 14 заявки обов’язково вказується ідентифікатор об’єкта оподаткування, він же є пунктом розвантаження. Ідентифікатор присвоюється об’єкту оподаткування самим платником податку під час заповнення форми № 20-ОПП. Тобто подання повідомлення за формою № 20-ОПП напряму впливає на прийняття заявки податковою.

Важливо! СГ не вдасться оминути певну графу заявки, адже всі графи мають бути заповнені (п. 3 розд. ІІ Порядку № 188).

ДФС звертає на це увагу і наводить повідомлення на власному веб-сайті (новина від 10.07.19 р.). Відсутність інформації про об’єкт оподаткування, який наводиться у формі № 20-ОПП, призведе до неприйняття заявки. Тож, якщо ви плануєте вказати у заявці певний об’єкт оподаткування, перед цим про нього слід повідомити за формою № 20-ОПП. Тоді зникнуть підстави для неприйняття заявки.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали