Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як заповнити ТТН у разі переадресації вантажу

27.08.2018 5124 0 2

ТТН як підтвердження реальності перевезення (правила та зразки заповнення)

Замовник (продавець товару) уклав з транспортною компанією договір про надання послуг перевезення товару на склад покупця за адресою, зазначеною в договорі. Але коли перевізник доставив вантаж до пункту призначення, зазначений у ТТН, виявилося, що там товар прийняти не можуть і просять доставити його за іншою адресою. Як у такому разі заповнити ТТН?

Якщо вантажоотримувач не може прийняти вантаж від перевізника, то інший пункт призначення й умови доставки вантажу потрібно узгоджувати з вантажовідправником (замовником) (п. 13.11 Правил № 363).

Ми вважаємо, що доказом такого узгодження можуть бути листи, додаткова угода до договору купівлі-продажу та інші подібні документи. Оригінали цих документів можна дослати пізніше, а поки обмінятися листами, повідомленнями електронною поштою або факсом. А водієві потрібно повідомити про зміну адреси доставки по телефону.

Якщо замовник і перевізник погодяться на зміну пункту доставки, то вантажоотримувач заповнює в ТТН реквізит «Переадресування вантажу» (лист Мінінфраструктури від 11.03.14 р. № 2455/25/10-14).

Важливий нюанс! Спочатку при оформленні ТТН рядок «Переадресування вантажу» не заповнюється. Там ставиться прочерк.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали