Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як збільшити статутний капітал за рахунок кредиторки

20.03.2020 854 0 1

На практиці у суб’єктів господарювання часто виникають зустрічні заборгованості. Якщо грошей для розрахунків з контрагентом недостатньо, можна провести взаємозалік заборгованостей. Але не будь-яку заборгованість можна зарахувати, адже в законодавстві є заборони. У консультації на прикладі конкретної ситуації, що виникла у бухгалтера-практика, розглянуто залік заборгованості, що виникла через збільшення статутного капіталу ТОВ і зустрічну заборгованість ТОВ перед фізособами-підприємцями (загальносистемники, платники ПДВ), що здають в оренду нерухоме майно (тобто – кредиторки ). Тут ви знайдете поради юриста – які документи потрібно оформити для такої операції, а також рекомендації фахівця з оподаткування щодо відображення в обліку такого заліку: як у підприємців, так і у ТОВ.

У чому суть проблеми. На практиці у суб'єктів господарювання часто виникають взаємні заборгованості. Якщо грошей для розрахунків із контрагентом – недостатньо, напрошується думка про залік. Проте взаємозалік не завжди можливий з юридичної точки зору, до того ж така форма розрахунків може бути не вигідна сторонам і з позицій податкового та бухгалтерського обліку.

Вирішення проблеми. На прикладі конкретної ситуації, що виникла у практиці бухгалтера, ми розглянули один із варіантів взаємозаліку заборгованостей: за послугами оренди, наданими фізособами-підприємцями – платниками ПДВ, і за внеском цих фізосіб до статутного капіталу (далі – СК) юрособи на загальній системі оподаткування.

Наталія КІССА, бухгалтер ТОВ

Ситуація з практики

Наше ТОВ орендує нерухомість – майновий комплекс, що належить на правах спільної власності двом фізособам. Ці фізособи є підприємцями на загальній системі оподаткування і платниками ПДВ. Також вони є учасниками нашого ТОВ.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали