Як обліковувати витрати на будівництво торговельного павільйону?
15.04.2016 579 0 1
Підприємство орендує торговельне місце на ринку. На цьому місці воно поставило торговельний павільйон (розбірна конструкція, не капітальна будова), договором це дозволено. Як обліковувати витрати на установку такого павільйону?
Відображати витрати на установку павільону можна на субрахунку 103 або на субрахунку 112. Усе залежить від вартості такого павільйону. Пояснимо докладніше.
Торговельний павільйон із полегшених конструкцій, установлений без облаштування фундаменту, класифікується як тимчасова споруда торговельного призначення (п. 2 ст. 28 Закону від 17.02.11 р. № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності», далі – Закон № 3038).
Нормами П(С)БО 7 «Основні засоби» передбачено, що будівлі, споруди та передавальні пристрої повинні бути обліковані у складі основних засобів (далі – ОЗ) (пп. 5.3.1 П(С)БО 7), а тимчасові (нетитульні) споруди (далі – ТНС) – у складі інших необоротних матеріальних активів (далі – ІНМА) (пп. 5.2.3 П(С)БО 7).
До об'єктів ОЗ (а також до ІНМА) належать матеріальні активи, які підприємство утримує:
- для використання в процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг;
- здачі в оренду іншим особам;
- здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року