• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як зберегти 30 % податкових витрат з імпорту з низькоподаткових країн

Мета статті: допомогти квартальному платникові податку на прибуток законним способом зберегти 30 % витрат за імпортними купівлями товарів.

Як діяти: скориставшись нашими рекомендаціями і числовим прикладом, розрахувати варіант з увезенням імпортного товару через платника, доходи якого не перевищують 20 млн грн.

На сьогодні значна частина товарів, які продаються в Україні, ввозиться до країни як імпорт, наприклад медичні препарати й обладнання, електронна та побутова техніка, продукти харчування, сировина для хімічної промисловості, насіння й добрива для сільського господарства тощо.

Сторона-постачальник за імпортним контрактом досить часто виявляється нерезидентом, зареєстрованим у низькоподаткових юрисдикціях. Перелік таких держав (територій) визначено розпорядженням КМУ від 16.09.15 р. № 977-р (далі – Перелік № 977-р, діє із зазначеної дати).

І якщо країна постачальника-нерезидента опинилася в Переліку № 977-р, то резидент-покупець зобов'язаний збільшити свій об'єкт обкладення податком на прибуток за звітний період на 30 % вартості придбаних імпортних товарів. Таке коригування фінрезультату до оподаткування передбачене пп. 140.5.4 Податкового кодексу (далі – ПК). Обов'язковість цього коригування на «+» установлена пп. 134.1.1 ПК як загальне правило.

Тобто навіть якщо товар куплено за 1 000 грн. і продано за 1 000 грн., український платник податку на прибуток повинен показати об'єкт оподаткування в сумі 300 грн. (1 000 грн. – – 1 000 грн. + 1 000 грн. х 30 %) і, відповідно, сплатити податок у розмірі 54 грн. (300 грн. х х 18 %).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали