Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як розподілити залишки пального між акцизними складами?

11.07.2019 1402 0 1


З 01.07.19 р. діє нова редакція ст. 231 Податкового кодексу (далі – ПК). У зв'язку із цим на практиці виникає запитання: як у системі електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП та СЕ) розподілятимуться залишки пального між акцизними складами?

Механізм обліку залишків пального в СЕАРП та СЕ наведено у п. 23 підрозд. 5 розд. ХХ ПК. Згідно із цією нормою розподіл між акцизними складами залишків пального, які враховуються у платника акцизного податку в СЕАРП, здійснюється на підставі акцизних накладних (далі – АН), складених з 16.07.19 р. по 20.07.19 р. у двох примірниках як платниками акцизного податку, так і суб'єктами господарювання, які з 01.07.19 р. не підпадають під визначення таких платників.

Особливості заповнення АН за рекомендованою формою, розміщеною на офіційному веб-порталі ДФС (для пального АН форми «П») у цьому випадку такі:

  • перший примірник АН реєструється в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) платниками акцизного податку (або суб'єкта­ми господарювання, які з 01.07.19 р. не підпадають під визначення платників акцизу) у період з 16-го по 20 липня 2019 року включно. У такій АН зазначають: реквізити акцизних складів (пересувних акцизних складів), де такі об'єми пального фактично знаходилися станом на 01.07.19 р., і розпорядників таких складів, зареєстрованих у Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального як отримувачі пального (заповнюються обов'язкові реквізити АН, наведені в пп. «г», «ґ», «з», «и» п. 231.1 ПК);
  • другий примірник АН реєструється в ЄРАН у період з 16-го по 22 липня 2019 року включно розпорядником акцизного складу (у т. ч. пересувного), який є отримувачем пального згідно з реквізитами першого примірника АН.

Тобто якщо говорити про платника акцизу, який є також розпорядником акцизного складу, то виходить, що такий платник складає АН на 01.07.19 р., її перший примірник має бути зареєстрований у ЄРАН у період із 16-го по 20 липня 2019 року, а другий примірник реєструється вже від відповідного акцизного складу в період із 16-го по 22 липня.

Об'єми пального, яке було ввезено на територію України в період з 1-го по 15 липня 2019 року включно, ураховуються в СЕАРП та СЕ таким чином:

  • 16 липня автоматично відбудеться зарахування пального в систему на підставі митних декларацій (у розрізі платників акцизу) та умов оподаткування пального (залежно від коду товарної позиції згідно з УКТЗЕД);
  • з 16-го по 22 липня включно об'єми ввезеного в Україну пального розподіляються між пересувними акцизними складами, які використовуються під час такого ввезення, на підставі АН, що реєструються в ЄРАН розпорядниками цих складів.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали