• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як провести інвентаризацію запасів

У консультації розповімо про особливості проведення інвентаризації матеріальних запасів, а також про відображення її результатів у бухгалтерському та податковому обліку.

На інвентаризацію запасів (за винятком незавершеного виробництва, напівфабрикатів, інших товарно-матеріальних цінностей, які в період проведення інвентаризації знаходяться за межами підприємства) відведено три місяці до дати річного балансу (п. 10 розд. I Положення № 879). При цьому до початку інвентаризації підприємству необхідно:

  • завершити обробку всіх документів про рух запасів і сформувати реєстри прибуткових і видаткових документів або звіти про рух запасів (останні на момент інвентаризації). Прибуткові та видаткові документи слід додати до реєстрів (звітів) і завізувати в голови інвентаризаційної (робочої) комісії написом: «До інвентаризації на ___ (дата)». Ці документи є для бухгалтерії підставою для початку інвентаризації за даними обліку;
  • виявити залишки запасів, згрупувати та розкласти їх за назвами, сортами, розмірами у зручному для підрахунку порядку.

Запаси інвентаризують за місцями їх зберігання й окремо за матеріально відповідальними особами (далі – МВО). Якщо запаси зберігаються в різних ізольованих приміщеннях в однієї МВО, інвентаризація проводиться послідовно за місцями зберігання. Після перевірки вхід у приміщення пломбується.

Якщо інвентаризацію запасів у приміщенні, де вони зберігаються, не закінчено протягом одного дня, то після відходу комісії це приміщення також опечатується. Зазначимо, що перевірку потрібно робити в порядку розташування цінностей у приміщенні, де вони зберігаються.

Наявність запасів при інвентаризації визначається шляхом обов'язкового перерахунку, зважування, обміру в присутності МВО. Не допускається встановлення залишків зі слів МВО або за даними обліку без перевірки їх фактичної наявності. Кількість запасів, які зберігаються в непошкодженій упаковці постачальника, може визначатися на підставі документів, але з обов'язковою перевіркою наявності в натурі частини цінностей (п. 4.2 розд. ІІІ Положення № 879).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали