• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Як провести інвентаризацію незавершеного виробництва

У консультації розглянемо порядок проведення інвентаризації об'єктів незавершеного виробництва (далі – НВ) і відображення в обліку результатів такої інвентаризації.

НВ – це продукція, обробка якої не завершена (у т. ч. та, яка не пройшла випробування, приймання або комплектацію відповідно до умов договорів із замовниками або технічних стандартів на цю продукцію). До НВ відносяться запаси у вигляді деталей, вузлів, виробів і незакінчених технологічних процесів, що не пройшли повний цикл обробки (п. 573 Методрекомендацій № 373, п. 6 П(С)БО 9).

Згідно з Методрекомендаціями № 373 НВ уважається також продукція, яка не відповідає діючим стандартам або затвердженим технічним вимогам, не здана на склад або не відпущена покупцям (п. 574). До складу НВ також включаються (п. 574):

  • залишки сировини, основних матеріалів і напівфабрикатів, що знаходяться в апаратах у процесі переробки;
  • неукомплектована та неупакована продукція, якщо вона згідно з технічними умовами вважається готовою і підлягає передачі на склад в упакованому вигляді;
  • продукція, прийнята відділом технічного контролю, але не передана на склад або замовнику до 24.00 останнього дня звітного місяця;
  • продукція, прийнята відділом технічного контролю, але не здана на склад до 8-ї години 1-го числа наступного за звітним місяця (у виробництвах, які працюють у три зміни).

Не відносяться до НВ (п. 575 Методрекомендацій № 373):

  • сировина, матеріали, куповані напівфабрикати та комплектуючі вироби, які ще не піддавалися процесу обробки;
  • забраковані напівфабрикати (деталі), які не підлягають виправленню.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали