Як визначити середньозважені значення показників рентабельності: приклад
15.09.2017 1592 0 0
Щоб установити, чи відповідають умови контрольованої операції принципу «витягнутої руки», платник податку на прибуток, що здійснює таку операцію, повинен зіставити її комерційні та фінансові умови з умовами, які застосовуються в зіставних неконтрольованих операціях між непов'язаними особами. Це випливає з пп. 39.1.2 Податкового кодексу (далі – ПК).
При цьому якщо ціни або рентабельність контрольованої операції порівнюються з цінами або показниками рентабельності декількох зіставних неконтрольованих операцій або юросіб, які не виконують операції з пов'язаними особами, то обов'язково використовується діапазон цін (рентабельності) (пп. 39.3.2.2 ПК). І якщо ціна контрольованої операції або показник її рентабельності знаходиться в межах такого діапазону, то вважається, що умови цієї операції відповідають принципу «витягнутої руки» (пп. 39.3.2.3 ПК).
При визначенні діапазону рентабельності може бути використана інформація про зіставних юросіб (дані їх бухобліку та фінзвітності) за декілька податкових періодів (років). У такому разі розраховується середньозважене значення показника рентабельності операцій для кожної зіставної особи (пп. 39.3.2.8 ПК). Потім отримані показники беруть участь у розрахунку діапазону рентабельності.
Постановою № 191 затверджено Порядок визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей ТЦУ (далі – Порядок). У порядку сказано, що середньозважене значення показника рентабельності обчислюється як відношення сум відповідних даних бухобліку і фінзвітності за декілька податкових періодів (років) за формулою
Rcp = (∑Pn : ∑Dn) х 100,
де Rcp – середньозважене значення показника рентабельності для зіставної юрособи;
Pn, Dn – дані бухобліку та фінзвітності n-го податкового періоду (року) зіставної юрособи, які використовуються при розрахунку відповідного показника рентабельності.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року