Як безпечно оформити і відобразити в обліку уцінку запасів
07.03.2017 605 0 3
Із цієї статті ви дізнаєтеся: у яких випадках можна провести уцінку запасів, як документально оформити та обґрунтувати її проведення, як відобразити в бухгалтерському обліку її результати та які податкові вигоди можна отримати від уцінки.
Що можна зробити на практиці: користуючись нашими рекомендаціями, обґрунтувати необхідність і достовірність витрат на уцінку при спілкуванні з будь-яким перевіряючим.
Що потрібно знати про уцінку
Якщо ринкова ціна реалізації запасів (будь-яких: товарів, готової продукції тощо) виявляється меншою від їх первісної вартості (з різних причин, про які ми поговоримо далі), то в бухобліку можна і потрібно відобразити їх уцінку. Відповімо на основні запитання, які можуть виникнути в бухгалтера у зв'язку з цим.
Яким нормативним документом керуватися при проведенні уцінки?
Із 09.03.16 р. було скасовано (згідно з наказом Мінекономрозвитку та Мінфіну від 28.01.16 р. № 117/19) Положення, затверджене наказом Мінекономіки та Мінфіну від 10.09.96 р. № 120/190 (далі – Положення № 120/190), яким підприємства керувалися при проведенні уцінки раніше.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року