Інвентаризація земельних ділянок (у т. ч. орендованих у держорганів)
12.10.2017 1136 0 1
Акценти цієї статті:
- як обліковувати земельні ділянки державної та комунальної власності, якими користується підприємство згідно з договорами оренди;
- чи потрібно інвентаризувати земельні ділянки, що знаходяться у власності й отримані за договорами оренди.
Комерційне підприємство може користуватися землею, яка знаходиться у нього у власності або в оренді. Орендувати землю можна як у її власників (юридичних і фізичних осіб), так і в органів державної та місцевої влади (землі державної та комунальної власності) (ст. 4 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV, далі – Закон № 161).
У статті ми не будемо говорити про ту землю, яка знаходиться в постійному користуванні. Перелік землекористувачів, яким земля може надаватися в постійне користування, – невеликий, і комерційні підприємства до нього не входять (ст. 92 Земельного кодексу, далі – ЗК). Тому розглянемо інвентаризацію земель, що знаходяться у власності в підприємства та в його користуванні за договорами оренди державних і комунальних земель.
Земельні ділянки є необоротними активами підприємства, включаються до першої групи основних засобів (далі – ОЗ) (пп. 5.1.1 П(С)БО 7 «Основні засоби») та обліковуються на однойменному субрахунку 101 (згідно з Інструкцією та Планом рахунків, затвердженими наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291, далі – Інструкція № 291).
Чи зобов'язане підприємство інвентаризувати власні земельні ділянки?
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року