• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Інвентаризація земельних ділянок (у т. ч. орендованих у держорганів)

Юлія Гужел

12.10.2017 1046 0 1

Акценти цієї статті:

  • як обліковувати земельні ділянки державної та комунальної власності, якими користується підприємство згідно з договорами оренди;
  • чи потрібно інвентаризувати земельні ділянки, що знаходяться у власності й отримані за договорами оренди.

Комерційне підприємство може користуватися землею, яка знаходиться у нього у власності або в оренді. Орендувати землю можна як у її власників (юридичних і фізичних осіб), так і в органів державної та місцевої влади (землі державної та комунальної власності) (ст. 4 Закону від 06.10.98 р. № 161-XIV, далі – Закон № 161).

У статті ми не будемо говорити про ту землю, яка знаходиться в постійному користуванні. Перелік землекористувачів, яким земля може надаватися в постійне користування, – невеликий, і комерційні підприємства до нього не входять (ст. 92 Земельного кодексу, далі – ЗК). Тому розглянемо інвентаризацію земель, що знаходяться у власності в підприємства та в його користуванні за договорами оренди державних і комунальних земель.

Земельні ділянки є необоротними активами підприємства, включаються до першої групи основних засобів (далі – ОЗ) (пп. 5.1.1 П(С)БО 7 «Основні засоби») та обліковуються на однойменному субрахунку 101 (згідно з Інструкцією та Планом рахунків, затвердженими наказом Мінфіну від 30.11.99 р. № 291, далі – Інструкція № 291).

Чи зобов'язане підприємство інвентаризувати власні земельні ділянки?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали