Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Імпорт пального

15.10.2019 2120 0 0

Спецпроект «Пальне-2020: ліцензування, адміністрування, контроль, відповідальність»

Контроль над обігом імпортного пального в СЕА РПСЕ починається в момент його ввезення на митну територію України (далі – МТУ). У консультації розглянемо, чому платником акцизного податку з реалізації пального потрібно зареєструватися до ввезення пального на МТУ, за якими митними деклараціями (далі – МД) пальне автоматично потрапляє до облікової картки платника в системі та як оформити акцизну накладну (далі – АН), щоб розподілити його між пересувними акцизними складами (далі – ПАС).

Особи, які збираються здійснювати реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку на підставі поданої заяви не пізніше ніж за 3 робочих дні до початку реалізації пального (пп. 212.3.4 ПК).

Нагадаємо, реалізацією пального вважаються будь-які операції з його фізичної передачі (відпуску, відвантаження) на МТУ з переходом права власності на нього або без переходу, за плату (компенсацію) або без оплати з АС/ПАС на АС, ПАС, для власного споживання або промислової переробки, а також будь-яким іншим особам (п. 14.1.212 ПК).

І хоча формально сама операція ввезення під поняття «реалізація пального» не підпадає, особа, яка ввозить на МТУ пальне, повинна бути зареєстрована платником акцизного податку в СЕА РПСЕ в такому ж порядку (п. 6 Порядка, затвердженого постановою КМУ від 24.04.19 р. № 408, далі - Порядок № 408). У противному разі в системі не з’явиться «вхідний» обсяг пального, а значить, при його подальшій реалізації потрібно буде сплачувати акцизний податок із реалізації пального. Адже обсяг завезеного на МТУ пального, за який сплачено акцизний податок, автоматично вноситься до облікової картки платника в СЕА РПСЕ на підставі МД. А внесення в систему обсягу пального, завезеного особою, не зареєстрованою платником акцизного податку, не передбачено (ЗІР, категорія 116.13.02).

Як роз’ясняють податківці, попередня МД не підтверджує випуск товарів у митний режим і сплату акцизного податку (випуск підакцизних товарів за попередніми МД типу «ЕА» не здійснюється). Дані таких МД до СЕА РПСЕ не вносяться (ЗІР, категорія 116.13.02).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали