Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Договір підряду: правові аспекти

18.03.2019 1476 0 0

Господарські договори: поради, зразки, практика

Договір підряду – досить поширений вид договору. У консультації розповімо, що потрібно врахувати при укладанні таких договорів.

Загальні вимоги до договору підряду містяться в ст. 837–864 ЦК. Так, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (ч. 1 ст. 837 ЦК).

Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з передачею її результату замовнику.

За договором побутового підряду підрядник, що провадить підприємницьку діяльність, зобов'язується виконати за завданням громадянина (замовника) певну роботу, призначену для задоволення побутових та інших особистих потреб, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу (ст. 865–874 ЦК). Наприклад, це може бути ремонт ювелірних, шкіряних виробів, пошив одягу.

За договором будівельного підряду одна сторона (підрядник) приймає на себе зобов'язання побудувати та здати в певний строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи, що відповідають проектно-кошторисній документації, а друга сторона (замовник) зобов'язується надати підряднику будівельний майданчик (фронт робіт), прийняти об'єкт будівництва або будівельні роботи та оплатити їх (ст. 875 ЦК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали