• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Дивіденди – кожного місяця: на що слід зважити єдиннику?

18.01.2019 187 0 0

ТОВ-єдинник зібралося виплачувати фізособам-участникам дивіденди кожного місяця. Чи можна це робити?

Так, згідно зі ст. 26 Закону від 06.02.18 р. № 2275-VIII дивіденди можуть виплачуватися за будь-який період, кратний кварталу, якщо інше не передбачене статутом ТОВ. Таким чином, якщо у статуті товариства передбачена виплата дивідендів за підсумками місяця, то така виплата не буде порушенням.

Нагадаємо, що дивіденди виплачуються із суми чистого прибутку, який залишається в розпорядженні підприємства після сплати всіх податків і зборів. Сума такого прибутку відображається в рядку 2350 Спрощеного фінансового звіту суб'єкта малого підприємництва (форма № 2-мс). Отже, якщо підприємство хоче щомісячно направляти зароблений прибуток на виплату дивідендів, йому доведеться щомісячно підтверджувати суму такого прибутку фінансовою звітністю.

В Індивідуальній податковій консультації від 30.08.18 р. № 3769/IПК/15-32-12-04-21 ГУ ДФС в Одеській області нагадала платникам податків правила сплати до бюджету ПДФО і військового збору (далі – ВЗ) у разі щомісячної виплати дивідендів на картковий рахунок фізособи – учасника ТОВ. Так, дивіденди обкладаються ПДФО і ВЗ у момент їх нарахування (пп. 170.5.4 Податкового кодексу, далі – ПК). У єдинника сума нарахованих дивідендів обкладається ПДФО за ставкою 9 % (пп. 167.5.4 ПК), ВЗ – за ставкою 1,5 % (п. 1.3 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК). Податок і збір утримуються із суми дивідендів при їх виплаті (пп. 168.1.2 ПК). Додамо, що коли дивіденди не виплачені відразу після їх нарахування, то ПДФО та ВЗ повинні бути перераховані до бюджету протягом 30 днів після закінчення місяця, у якому дивіденди були нараховані (пп. 49.18.1, п. 57.1, пп. 168.1.5 ПК).

Крім того, підприємство зобов'язане протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу, у якому виплачувалися дивіденди, подавати Податковий розрахунок за формою № 1ДФ, затвердженою наказом Мінфіну від 13.01.15 р. № 4 (пп. «б» п. 176.2 ПК).

У такі самі строкі підприємство-єдинник подає також декларацію з ЄП, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 19.06.15 р. № 578 (п. 294.1 ПК).

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2268 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали