• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Ціна – істотна умова договору

04.06.2018 1639 0 0

Все про ціноутворення

Згідно зі ст. 180 ГК істотними умовами господарського договору є предмет, ціна та строк дії. При відсутності однієї із зазначених умов договір уважається неукладеним. Саме тому важливо прописувати в ньому всі ці умови. У консультації йтиметься про ціну договору.

Ціна – це виражений у грошовій формі еквівалент одиниці товару (продукції, робіт, послуг, матеріально-технічних ресурсів, майнових і немайнових прав), підмета продажу (реалізації), який повинен застосовуватися як тариф, розмір плати, ставки або збору, крім ставок і зборів, використовуваних у системі оподаткування (ст. 189 ГК).

Відповідно до ст. 10 Закону № 5007 у господарській діяльності застосовуються два види цін:

  • вільні – установлюються самостійно безпосередньо суб'єктами господарювання (далі – СГ) за угодою сторін на всі товари, крім тих, на які поширюється держрегулювання цін;
  • державні регульовані – установлюються на товари, які впливають на загальний рівень та динаміку цін і мають істотне соціальне значення, а також на товари, виготовлені СГ – монополістами.

Перелік держорганів, які мають право регулювати ціни на певні види продукції, товари та послуги, затверджено Постановою № 1548. Наприклад, Мінінфраструктури за погодженням із Мінекономрозвитку та Мінфіном установлює тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України. Держрегульовані ціни встановлюються на бланки документів, у тому числі суворої звітності, які використовуються органами виконавчої влади та іншими держорганами для оформлення результатів надання адмінпослуг (крім власних бланків таких органів) (ч. 3 ст. 191 ГК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали