Безповоротна фіндопомога: укладаємо договір
07.08.2017 4117 0 2
Бувають ситуації, коли підприємство надає фінансову допомогу на безповоротній основі. У якій формі в цьому випадку укладати договір і що при цьому врахувати, розглянемо в даній консультації.
Загальні положення
У цивільному та господарському законодавстві відсутнє поняття «безповоротна фінансова допомога». Це поняття можна знайти в ПК.
Так, відповідно до пп. 14.1.257 ПК фінансова допомога надається на безповоротній або поворотній основі. При цьому безповоротна фінансова допомога це:
- сума коштів, передана платнику податків за договором дарування чи іншим подібним договором або без укладення таких;
- сума безнадійної заборгованості, яка відшкодована кредитору позичальником після списання такої заборгованості;
- сума заборгованості одного платника податків перед іншим, яку не стягнули після закінчення строку позовної давності;
- основна сума кредиту або депозиту, які були надані платнику податків без установлення строків повернення, за винятком кредитів, виданих під безстрокові облігації, і депозитів до запитання в банківських установах.
Як бачимо, норми ПК при визначенні одного з видів безповоротної фінансової допомоги прямо посилаються на договір дарування, тому при складанні такого договору треба керуватися нормами, що регулюють порядок укладення договору дарування (гл. 55 Цивільного кодексу України від 16.01.03 р. № 435-IV, далі – ЦК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року