• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Асоціація ОСББ: прийняття та вихід учасників

Нікіта Уханов

27.06.2017 1910 0 1

До діючої асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного житлового будинку (далі – ОСББ) вирішило ввійти ще одне ОСББ. Як прийняти нового учасника? Які для цього потрібно оформити документи? Чи потрібно їх десь реєструвати?

Закон не дає чіткої відповіді на це запитання, але й не забороняє асоціації ОСББ приймати до свого складу нових членів.

Почнемо з того, що рішення увійти в асоціацію приймає ОСББ, яке повинне діяти згідно зі своїм статутом. А в статуті, як правило, зазначено, що такі рішення приймаються вищим органом – зборами учасників ОСББ. Тому перше, що потрібно зробити, – скликати загальні збори самого ОСББ. На цих зборах мешканці повинні проголосувати за вступ до обраної асоціації. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості співвласників. Рішення оформляється протоколом. Протокол підписується головою ОСББ і разом із заявою передається в асоціацію.

Далі асоціація проводить свої загальні збори, на яких голосують за прийняття ОСББ до свого складу. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості учасників асоціації. Це рішення також оформляється протоколом зборів учасників асоціації.

Прийняття нового учасника в асоціацію вимагає внесення змін до статуту. Статут асоціації викладається в новій редакції, потім проводиться держреєстрація таких змін (за правилами, установленими Законом від 15.05.03 р. № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань»). Після цього ОСББ уважається прийнятим в асоціацію.

ОСББ хоче вийти з асоціації. Як це правильно оформити?

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали