• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Орендодавець – фізособа: що потрібно знати орендареві

27.03.2020 133 0 0

Оренда нерухомості, автомобілів, землі: правові та облікові аспекти

 

Якщо орендодавцем є фізособа – не суб᾿єкт господарювання (далі – СГ), у цьому випадку виникає об᾿єкт обкладення ПДФО і військовим збором (далі – ВЗ). Також порядок оподаткування залежить від об᾿єкта оренди (рухоме або нерухоме майно).

Нагадаємо, до нерухомого майна відносяться об᾿єкти нерухомості, які розташовані на землі та не можуть бути переміщені в інше місце без їхнього знецінювання або зміни їх призначення (наприклад, будинок, квартира, нежитлові приміщення та ін.), земельні ділянки (пп. 14.1.105 Податкового кодексу, ч. 1 ст. 181 Цивільного кодексу, далі - ПК, ЦК).

Зверніть увагу! У цій консультації ми не будемо розглядати операції з передання в оренду таких об᾿єктів нерухомості, як землі сільгосппризначення, земельні та майнові паї.

Дохід фізособи від надання в оренду нерухомості включається до його загального оподатковуваного доходу (пп. 164.2.5 ПК). Об᾿єкт обкладення ПДФО визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше мінімального орендного платежу за нерухоме майно фізосіб за повний або неповний місяць оренди (пп. 170.1.2 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали