• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Анульовано реєстрацію «єдинника» через борги: чи законно це

Нове

03.12.2019 719 0 0

Будь-який платник на спрощеній системі оподаткування побоюється анулювання реєстрації незалежно від того, ким він є — ФОП чи юридичною особою. Коли борг може призвести до такого наслідку, як поновити свій статус та якої правової позиції з цього питання дотримується Верховний Суд, — далі у статті.

Останнім часом побільшало випадків, коли податківці виключають суб’єктів господарювання (далі – СГ) з Реєстру платників єдиного податку (далі – Реєстр) навіть без попередження. Підставою для цього є як фактичний борг, так і непідтверджений. Таке може статися, навіть якщо платник сплатив усі податки вчасно та повністю, але банк не перерахував гроші вчасно, або ж платник помилився та відправив гроші не на той рахунок. Одна з останніх постанов Верховного Суду з цього питання — прийнята 16.07.19 р. у справі № 826/15424/14 (адміністративне провадження № К/9901/5768/18).

Тому потрібно постійно, хоча б раз на місяць, перевіряти в електронному кабінеті, чи всі податки надійшли до бюджету вчасно. А крім того, слід ще й дивитися, чи бува не виключили СГ з Реєстру.

ФОП та юрособу на третій групі можуть виключити з Реєстру в разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів — в останній день другого із цих кварталів (пп. 8 пп. 298.2.3 Податкового кодексу, далі — ПК).

Наприклад, якщо станом на перше число кожного місяця III та IV кварталів 2019 року, тобто з липня до грудня включно, за платником обліковувався борг, то 31 грудня такого платника можуть виключити з Реєстру. А от якщо у СГ був борг станом на 2 березня і до 5 травня, то вважається, що такий платник не порушував умов перебування на спрощеній системі.

Для платників єдиного податку (далі – ЄП) четвертої групи умови дещо інші.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали