• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Акцизний склад пального з 1 липня: перше знайомство

06.05.2019 663 0 1

Ця стаття буде цікавою для тих платників податків, які використовують у своїй діяльності пальне, й допоможе визначити, чи вважатимуться вони розпорядниками акцизного складу з 01.07.19 р.

Для платників податків, які уважно слідкують за змінами законодавства, не є новиною, що з 01.07.19 р. ледь не кожен, хто не лише виробляє та продає пальне, але й зберігає його, змушений буде зареєструватися розпорядником акцизного складу та отримати відповідну ліцензію. Тому правильне розуміння поняття «акцизний склад пального» з 1 липня поточного року є надзвичайно важливим.

Зокрема, з 01.07.19 р. слід розрізняти поняття:

  • акцизний склад – приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального (пп. «б» пп. 14.1.6 Податкового кодексу, далі – ПК);
  • акцизний склад пересувний – транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається пальне на митній території України (пп. 14.1.61 ПК) .

Транспортний засіб (далі – ТЗ) набуває статусу акцизного складу пересувного протягом періоду його використання для:

а) переміщення в ньому митною територією України пального, що реалізується (крім пального, що переміщується митною територією України прохідним транзитом або внутрішнім транзитом, визначеним пп. «а» п. 2 ч. 2 ст. 91 Митного кодексу (тобто товари, які переміщуються внутрішнім транзитом або каботажем від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України до органу доходів і зборів, розташованого на митній території України);

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали