Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оприбуткування готівки: загальні правила

17.09.2018 1985 0 3

Касові операції

Неоприбуткування, несвоєчасне та/або неповне оприбуткування готівки загрожує суб'єк­там господарювання (далі – СГ) значним штрафом. Щоб уберегти вас від фінансових втрат, розповімо про порядок оприбуткування готівки підприємствами (про оприбуткування готівки підприємцями див. «Оприбуткування готівки підприємцями»).

Оприбуткування готівки – це облік СГ готівки в касі в повній сумі їх фактичних надходжень у касовій книзі/книзі обліку доходів і витрат/книзі обліку доходів/фіскальному звітному чеку/розрахунковій квитанції (далі – РК) (пп. 18 п. 3 Положення № 148).

Для довідки. До 01.06.18 р. у даному визначенні згадувалися тільки касова книга та книга обліку доходів і витрат. Це викликало запитання про оприбуткування готівки у відокремлених підрозділах, які працюють без касових книг.

Як і раніше, готівку, що надходить у касу, потрібно прибуткувати в день її отримання в повній сумі (п. 11, 58 Положення № 148). Невиконання даної вимоги чревате штрафом за неоприбуткування, неповне та/або несвоєчасне оприбуткування готівки в п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми (ст. 1 Указу № 436).

Нинішня редакція Положення № 148 (на відміну від попередньої, яка діяла до 01.06.18 р.) установлює окремі правила оприбуткування для різних суб'єктів готівкових розрахунків. Зупинимося на них докладніше.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали