Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Вивезення товару за кордон на виставку

Підприємства часто беруть участь у закордонних виставках, адже представлення своєї продукції на спеціалізованих заходах (виставках, ярмарках та ін.) є дією, спрямованою на просування товару. У консультації розглянемо особливості митного оформлення виставкових зразків та обліку операцій, пов'язаних з участю у виставці.

Як правило, підприємство отримує запрошення від організатора (розпорядника) виставки. Таке запрошення може бути як персональне, так і у вигляді рекламного оголошення (наприклад, запрошуються всі бажаючі).

Виставка може бути безплатною для учасника та відвідувача або платною для відвідувача і безплатною для учасника або навпаки. Дані про це, як правило, наводяться в запрошенні. Якщо учасник виставки приймає умови запрошення, то укладається відповідний договір, у якому і визначаються всі умови проведення виставки.

Організатори виставок зазвичай забезпечують учасників комплексом послуг, наприклад, надають виставкове обладнання, комунальні послуги, страхують виставкові об'єкти (приміщення, площі), забезпечують охорону та пожежну безпеку учасників і виставкових об'єктів, збирання виставкових приміщень (площ), видають каталог виставки, здійснюють митні процедури, надають транспортні та навантажувальні послуги, створюють умови для роботи ЗМІ і т. д.

Уважаємо, що з метою оподаткування не слід розглядати кожну складову послуги окремо. Адже це не що інше, як калькуляція послуги з організації виставки (послуга може бути названа в первинних документах збором за участь у виставці, оргзбором і т. п.).

Товари, призначені для демонстрації або використання на виставках та інших подібних заходах, можуть бути вивезені за межі митної території України (далі – МТУ) у таких митних режимах:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали