Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Вигідне повернення передоплати при експорті

Із цієї статті ви дізнаєтеся:

  • чи слід побоюватися валютного контролю при поверненні експортної передоплати;
  • за рахунок якої валюти можна повернути передоплату і чи можна повернути передоплату не в тій валюті, у якій вона була отримана;
  • у який момент немонетарна заборгованість стає монетарною і як потрібно рахувати курсові різниці;
  • на яке положення облікової політики потрібно зважати, якщо передоплата повертається частинами.

На практиці бувають ситуації, коли резидент повинен повернути нерезиденту передоплату (повністю або частково), отриману за експортним договором. У консультації розглянемо випадки, коли передоплата повертається:

  • повністю – через розірвання договору до моменту відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг);
  • частково – через те, що за взаємним рішенням сторін товари (роботи, послуги) будуть поставлені (або вже поставлені) в меншій кількості, ніж було передбачено договором. Або якщо до чи в момент постачання ціна товару (робіт, послуг) була зменшена порівняно з раніше зазначеною в договорі.

В обох випадках перш ніж повертати передоплату необхідно укласти додаткову угоду до експортного договору. В угоді треба зазначити, у зв'язку із чим і в якій сумі передоплата підлягає поверненню. При цьому в договорі повинно бути обов'язково зазначено, за чий рахунок сплачується комісія банків.

Як ви знаєте, розрахунки за експортними та імпортними договорами повинні бути завершені у строк, установлений Законом від 23.09.94 р. № 185/94-ВР (далі – Закон № 185). З 26.05.17 р. цей строк становить 180 днів (ст. 1 Закону № 185). Банк контролює строки розрахунків (це називається валютний контроль).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали