Вигідне повернення передоплати при експорті
07.07.2017 2607 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся:
- чи слід побоюватися валютного контролю при поверненні експортної передоплати;
- за рахунок якої валюти можна повернути передоплату і чи можна повернути передоплату не в тій валюті, у якій вона була отримана;
- у який момент немонетарна заборгованість стає монетарною і як потрібно рахувати курсові різниці;
- на яке положення облікової політики потрібно зважати, якщо передоплата повертається частинами.
На практиці бувають ситуації, коли резидент повинен повернути нерезиденту передоплату (повністю або частково), отриману за експортним договором. У консультації розглянемо випадки, коли передоплата повертається:
- повністю – через розірвання договору до моменту відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг);
- частково – через те, що за взаємним рішенням сторін товари (роботи, послуги) будуть поставлені (або вже поставлені) в меншій кількості, ніж було передбачено договором. Або якщо до чи в момент постачання ціна товару (робіт, послуг) була зменшена порівняно з раніше зазначеною в договорі.
В обох випадках перш ніж повертати передоплату необхідно укласти додаткову угоду до експортного договору. В угоді треба зазначити, у зв'язку із чим і в якій сумі передоплата підлягає поверненню. При цьому в договорі повинно бути обов'язково зазначено, за чий рахунок сплачується комісія банків.
Як ви знаєте, розрахунки за експортними та імпортними договорами повинні бути завершені у строк, установлений Законом від 23.09.94 р. № 185/94-ВР (далі – Закон № 185). З 26.05.17 р. цей строк становить 180 днів (ст. 1 Закону № 185). Банк контролює строки розрахунків (це називається валютний контроль).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року