Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

ЗЕД-контракт: складаємо правильно

06.04.2019 2698 0 1

Енциклопедія валютних операцій – 2019

У консультації розглянемо особливості складання ЗЕД-контракту в рамках українського законодавства.

При складанні ЗЕД-контракту слід визначити, яким правом керуються сторони контракту. Сторони в контракті можуть прописати, що будуть керуватися правом:

  • країни іноземного контрагента;
  • України. У такому випадку при складанні ЗЕД-контракту слід опиратися на Положення № 201 і Закон № 959. Крім того, при укладанні контракту слід пам'ятати про норми ЦК і ГК, що регулюють порядок складання того або іншого договору.

Слід узяти в увагу зміни, які відбулися в 2019 році у сфері валютного регулювання. Так, НБУ 02.01.19 р. затвердив вісім нормативно-правових актів, які набули чинності із дня набуття чинності Закону № 2473, тобто з 07.02.19 р. Також із цієї дати втратили чинність Декрет № 15-93 і Закон № 185.

Для обчислення строку позовної давності потрібно враховувати, що на багато контрактів поширюється дія Конвенції про позовну давність (далі – Конвенція). Якщо до відносин сторін застосовуються положення Конвенції, то повинні дотримуватися передбачені нею строки та правила, адже норми міжнародних договорів мають пріоритет перед нормами національного законодавства (ст. 19 Закону № 1906). Сторони мають право прямо передбачити у ЗЕД-контракті умову про відмову від застосування до їх правовідносин норм Конвенції (ч. 3 ст. 3 Конвенції).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали